توری فلزی چیست؟تولید توری فلزی

فلزات از همان ابتدا که کشف شدند برای انسان ها مفید و کاربردی بودند و آدم همیشه از فلزات،ابزار و وسایل جدیدی می ساخت مثل: شمشیر،سپر،چاقو و … واین بدین معنا بود که فلزات در زندگی انسان ها تاثیر گذار بودند. رفته رفته و با گذشت زمان انسان یاد گرفت که چگونه به فلزات شکل دهد و این موضوع به قدری در زندگی انسان ها تاثیر گذاشت که امروزه 70 درصد وسایلی که استفاده می کنیم یا فلزی هستند یا فلزات در ساخت آن ها استفاده شده است. یکی از وسایل و ابزاری که اختراع شد سیم های فلزی نام داشتند.این تکه های آهنی در ابتدا به علت نداشتن اطلاعات کافی در مورد آن طرفداران زیادی نداشت ولی کم کم و با گذشت زمان محبوبیت زیادی پیدا کرد و علت آن کشف فواید و کاربرد آن بود مثل:انتقال گرما و الکتریسیته،ساخت قفس، ساخت قلاده و زنجیر،ساخت انواع توری فلزی و… که هرکدام در حوزه وپیشه خود بسیار پر کاربرد هستند ولی یکی از آن ها امروزه در راحتی زندگی ما نقش بسزایی دارد و زندگی ما را آسان تر کرده است ؛نام آن توری فلزی است ولی شما چقدر درباره ی توری فلزی اطلاعات دارید؟

به طور کلی توری فلزی یک شبکه سیمی است که سیم ها به هم جوش داده شده اند یا در هم تنیده شده اند در یک عنوان دیگر توری فلزی یک مجموعه از اتصالات سیمی است که رنگ ها،اندازه ها،مدل ها و کاربرد های متفاوتی دارد. امروزه توری های فلزی در زندگی ما وجود دارند ولی به این علت که در بین مردم استفاده از آن ها بسیار معمول شده است خیلی به آن ها توجه نمی کنیم مثل:

صافی چای

فنس ها

توری در و پنجره

توری محافظ وسایل برقی

و…

در چند دهه ی اخیر اهمیت و کاربرد توری های فلزی بیشتر از قبل شده است و این وسایل در بخش های صنعت،کشاورزی،ساخت وساز و… وجود دارند و استفاده می شوند.در ادامه به معروف ترین نمونه های این شبکه سیمی در بخش های مختلف خواهیم پرداخت.

دسته بندی انواع توری فلزی

به طور کلی مدل های گوناگونی از این وسیله وجود داردکه در اندازه های بزرگ و کوچک وجود دارند ولی ما در این مقالعه سعی داریم به مهمترین و محبوب ترین نمونه های توری فلزی بپردازیم.

1-توری فنری:این مدل توری بیشتر اکثرا برای پنجره های  UPVC طراحی وساخته می شوند همچنین جنس این وسیله بیشتر از آلومینیوم است.وجهت جلوگیری از ورود حشرات و حیوانات مزاحم استفاده می شود.

این مدل 3 زیر شاخه دارد.

توری متحرک:این مدل قابلیت جمع شدن را دارد که توسط یک فنر جمع می شود اگر آن را در طرف عکس بچرخانیم باز می شود

توری ثابت:این نمونه قابل جمع شدن نیست، ارزان تر از نمونه ی فوق است.

توری پلیسه:این توری همانند توری متحرک به شکل کرکره ای است ولی در جمع شدن از فنر کمک نمی گیرد،زیبایی زیادی به پنجره می دهد.

مزایای این گروه از توری ها دوام بالا،استحکام و طول عمر زیاد می باشد.

2-توری مش: این وسیله یک مجموعه از اتصالات سیم های مفتولی است. روش تولید آن به 2 صورت است:1- جوش دادن سیم ها به یک دیگر 2- بافتن آن ها به هم

این نمونه اکثرا برای بالا بردن استحکام بتن استفاده می شود و بیشترین مصرف آن در حوزه ی ساخت وساز است.

3-توری مش بلت:این نمونه دقیقا مشخصات و کاربرد نمونه ی فوق را دارد با این تفاوت که فقط با جوش دادن درست می شود و انعطاف توری مش را ندارد و از آن بسیار محکم تر است.

4-توری فلزی:این مدل به 3 روش پرس شدن،بافتن سیم ها و جوش دادن به وجود می آید این مدل اکثرا از سیم های مفتولی تشکیل می شود که جنس تشکیل دهنده ی آن غالبا فولاد است هرچند از مس ،برنج و آلومینیوم نیز ساخته می شود.

کاربرد اصلی این توری ایجاد حصار در باغات ،مزارع،ورزشگاه ها و… است.

فنس یکی از زیر شاخه های این مدل است.

5-تسمه نقاله:این توری برخلاف دیگر توری ها بر روی ماشین آلات صنعتی قرار می گیرد،در واقع این وسیله یک توری در حال گردش است.تسمه نقاله توسط چند قره قره به حرکت در می آید.

این وسیله در کارخانجات صنعتی و غذایی استفاده می شود.

6-بلت کانوایر:نمونه پیشرفته مدل بالاست وبه نوعی محبوبیت بیشتری دارد،این ابزار در کارخانجات،صنایع معدن ،صنایع فولادی و… از چند متر تا چند صد متر تولید می شود.

شما می توانید با توجه به نیازتان وسیله مورد نظرتان را خریداری کنید،اما باید چند نکته را به یاد داشته باشید که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

توری فلزی

فروش توری فلزی در تهران

شما می توانید وسیله مورد نظرتان را از هرجایی تهیه کنید ولی باید به یاد داشته باشید همه ی شرکت ها و کارخانجات وسیله ی مورد نظر شما را با کیفیت و قیمت مناسب به شما تحویل نخواهند داد،اما شما از کجا باید خرید کنید؟ما یک پیشنهاد فوق العاده برای شما داریم. شما می توانید وسیله مورد نظرتان را از شرکت توری بافی رضایی با بیش از 20 سال تجربه در این صنعت تهیه فرمایید. این شرکت در زمینه تولید انواع توری،تسمه نقاله،توری فنری،مش بلت،کانوایربلت،توری مش،توری فن و… فعالیت می کند. این شرکت نخستین تولید کننده تسمه نقاله برای دستگاه های پخت نان،بسیکوئیت خشک کن،مقوا و شیشه،دستگاه قند وشکلات در ایران است. شاید از خود بپرسید چرا این شرکت؟علت آن قیمت بسیار مناسب ، کیفیت بالا،ساخت با ابزارآلات بروز و مدرن،تیم مجرب و متخصص و تنوع محصولات است.

برای اطلاعات بیشتر با راه های ارتباطی مشخص شده در قسمت تماس با ما ، با ما در ارتباط باشید.